İDDP’NİN KURULUŞU, İNTERNETİN İNSANİ DEĞERLERE ETKİSİ

 / MAKALELER-ŞİİRLER

İDDP’NİN KURULUŞU, İNTERNETİN İNSANİ DEĞERLERE ETKİSİ

            12 Temmuz 2011 Salı günü  Ankara Rixos Otelde İNSANİ DEĞERLER VE DEMOKRASİ PLATFORMU’nun kuruluşu münasebetiyle “İnternetin İnsani Değerler Üzerindeki Etkisi ve Güvenli İnternet” konulu bir panel yapıldı. Panelistler,Sayın  Prof.Dr.İbrahim BALCI, TİB  Başkanı Sayın Fethi ŞİMŞEK ve Sayın  Doç.Dr.Ayşen GÜRCAN konularına oldukça hakimdiler ve izleyicilere oldukça doyurucu tebliğler sundular. 

            Ulaştırma Bakanı Sayın Binali YILDIRIM tarihi bir konuşma yaptı. Bir saate yakın konuşan Sayın Bakan konunun önemini gerçekten çok iyi bir şekilde anlattı ve uluslararası bazda mesajlar verdi. BTK Başkanı Sayın Tayfun ACARER’in konuşması da tarihe not düşülecek bir konuşmaydı. Panelistlerin, Sayın Bakanın ve Sayın ACARER’in konuşmalarını ileriki günlerde tam olarak yayımlayacağız.

            Kuruluş toplantısına ve Panele ilgi oldukça yoğundu. Birçok izleyici toplantıyı ayakta takip etmek zorunda kaldı. Toplantıya medyanın da ilgisi oldukça yoğun oldu.

            Toplantıyı takip edenlerden oldukça olumlu ve destekleyici tebrikler aldık. Genelde bu derece önemli bir konunun bir panelle yeterli bir şekilde anlatılamayacağı yönünde idi. BTK Başkanı Sayın Tayfun ACARER bu konunun uluslar arası bir sempozyumda ele alınmasının çok yararlı olacağını ve her türlü desteğe hazır olduklarını belirtti.

            Bu arada bazı STK’lardan Platforma katılma talepleri geldi. Şu an 30 bin civarında üyesi olan Platformu, milyonların üye olduğu bir güçlü bir sivil toplum iradesi haline getirmek hedeflerimiz arasında. İnsanlığı yeniden kendisiyle tanıştırmak, insan olmanın yüceliğini ve sorumluluğunu tekrar insanlara hatırlatmak bu Platformun en önemli misyonudur.

            Biz bir kere daha insani değerler ve demokrasi konusunda duyarlı olan bütün STK’ları bu Platforma üye olmaya veya desteklemeye davet ediyoruz. İnsani değerlerin ve demokrasinin yaşandığı toplumlar huzuru, barışı ve mutluluğu yaşayan toplumlar olacaktır.

                                                                                                                  15 Temmuz 2011

                                                                                                                      Mehmet BOZDEMİR

                                                                                                                         Platform Başkanı  

 Okunma Sayısı : 539         28 Temmuz 2011

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 277218

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.