MISIR TURU -ŞARM EL ŞEYH 4 GECE 5 GÜN

 / ETKİNLİKLER

1-5 MART TARİHLERİNDE 4 GECE 5 GÜNDÜZ ŞARM EL ŞEYH TURU KİŞİ BAŞI UÇAK DAHİL 1400 $
MISIR TURU

SHARM EL SHEIKH – 4 GECE / 5 GÜN

deytalı bilgi için pdf belgesi indir. (PDF)

01/03/2024 Cum        PC8042           Ankara - Antalya                     20:35 21:4

01/03/2024 Cum        PC5088           Antalya - Sharm El Sheikh       23:55 00:55

04/03/2024 Pzt          PC629  Sharm El Sheikh - İstanbul                  03:05 06:50

04/03/2024 Pzt          PC2664           İstanbul - Ankara                    08:20 09:25

| Grup Opsiyon Tarihi: 18/01/2024 - 10:52

 

1.gün 21.02.2024 İstanbul – Sharm El Sheikh : İstanbul havalimanında buluşarak Sharm uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımızın ardından havalimanı formalitelerimizi tamamlıyor ve Sharm otelimize yerleşiyoruz. Dinlenmemizin ve kahvaltımızın ardından kişisel aktiviteleriniz için serbest zaman veriyoruz. Hotelinizin iskelesinden denize girerek deniz altı mercanlarını ve bir çok balık çeşidini deniz gözlüğü ile gözlemleyebilirsiniz.Akşam yemeği ve konaklama hotelinizde

2.gün 22.02.2024 Sharm El Sheikh : Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından serbest zaman veriyoruz. Hotelinizin iskelesinden denize girerek deniz altı mercanlarını ve bir çok balık çeşidini deniz gözlüğü ile gözlemleyebilirsiniz. Sağlık durumu müsait olan konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek dalış aktivitesine katılabilirler. Saat 15:00itibariyle  Şarm El Şeyh ‘in en populer meydanlarından olan AL SAHABA meydanına gidiyoruz .  Mısır Şarm El Şeyh gece hayatını gözlemleme fırsatı bulurken çeşitli mağazalarda alışveriş yapabilir yada en ünlülerin bile uğrak yeri olan bu meydanda herhangi bir kafe’de çay / kahve keyfi yapabilirsiniz. Geziniz sonrası hotelinize transfer . Akşam yemeği ve konaklama hotelinizde

Dalış Turu : Kişi Başı 125 USD

3. gün 23.02.2024 Sharm El Sheik : Sabah kahvaltımızın ardından Dünya’nın en güzel denizi olan Kızıldeniz’I , deniz seviyesinin 3 metre altına inen CAM TABANLI DENİZ ALTI teknesi ile mercanları izleme fırsatı bulacağınız turumuz için otelimizden hareket ediyoruz . Turumuz sonrası otelimize dönüyor ve kişisel zaman geçirmek için serbest zaman veriyoruz . Akşam yemeği ve konaklama hotelinizde

4. gün 24.02.2024 Sharm El sheik – St Catherine – Sharm El Sheik : Sabah kahvaltımızın akabinde odalarımızı boşaltarak dinler tarihinin , 3 semavi dinin en önemli ziyaret bölgelerinden biri olan Sinai Dağı eteğindeki ST CATHERINE manastırını ve Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'in değerli el izinin bulunduğu  müzesini ziyaret ediyoruz (Antik simgeler, Azize Katerina'nın eserleri, 10 Emrin geldiği yer , Yanan Çalı görülecek yerler arasındadır). Turumuzun sonunda Sharm’a geri dönüyoruz. Akşam yemeğimizi güzel bir balık restaurantta alıyoruz.  Gecemizin sonunda havalimanına transfer olacağız.

 

5. gün 25.02.2024 Sharm El Sheikh – İstanbul : Rehberimizin belirttiği saatte İstanbul uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere Sharm El Sheikh havalimanına transfer oluyoruz. İstanbul’a varrışımızı takiben turumuzun sonu.

SİNAİ DAĞI ETEĞİNDEKİ : ST CATHRINE MANASTIRI

 

St. Catherine Manastırı, Mısır | yoldaolmak.comSina Yarımadası, dinler tarihi açısından da büyük önem taşıyor. Tarihi ve doğal güzellikleriyle şahane bir tatil ortamı sunan Mısır‘ın Şarm El Şeyh şehri, dinler tarihi açısından da önemli bir yere sahip. Önemli olan şehrin kendisi değil de kentin 200 kilometre kuzeyinde yer alan gizli bir vadi de yer alan binlerce yıllık St. Catherine Manastırı. Burası hem Hıristiyanlık hem de İslam ve Yahudilik için kutsal bir yer.Musa Dağı eteklerinde yer alan St. Catherine Manastırı, MS 527-565 arasında Bizans İmparatoru Jüstinyen tarafından yaptırılmış. İki yanı pembeye çalan dağların çevrelediği gizli bir vadide kurulu, toprak yolun sonundaki binlerce yıllık bir tarihi yatıyor. Burası 3 Semavi din için de kutsal kabul edilen bir yer. Kuruluşundan beri kesintisiz işleyen 1500 yıllık manastır UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alıyor.

Selvi ağaçlarının yükseldiği, 8-35 metre yüksekliğinde granit duvarlarla çevrili St. Catherine Manastırı’na küçük bir kapıdan giriliyor. 15 yüzyıllık varlığı boyunca sayısız saldırılara dayanmış olan bu efsanevi manastır, halen aktif olarak kullanılan dünyanın en eski manastırlarından biri. Manastır, daha geniş Doğu Ortodoks Kilisesinin bir parçası olan Özerk Sina Kilisesi tarafından yönetiliyor.

St. Catherine Manastırı gerçekten zengin bir tarihe sahip. Musa Peygamberin bu yanan çalılığı (Burning Bush) gördüğü ve 10 Emri aldığı yer olarak rivayet ediliyor. Manastır’daki atmosfer insanı sanki tarihte bir yolculuğa çıkarıyor.

İlk manastırın gri granit duvarlarıyla aynı tarihte inşa edilerek Meryem Ana’ya adanan kilise hala ayakta. Kilisenin apsisinde İsa’nın nura bürünüşünü temsil eden, erken Bizans döneminden kalma onarılmış bir mozaik var. Arap mozaikler, Yunan ve Rus simgeler, yağlıboya ve mum üzerine resimler, kadehler, kutsal emanetler gibi paha biçilemeyen sanat eserleri… Manastırda 5 ve 6. yüzyıllara tarihlenen dünyanın en eski ikonalarını görmek mümkün. Bunlardan biri özenle korunuyor, flaşsız bile olsa fotoğrafının çekilmesi istenmiyor. Manastır yetkililerinin söylediğine göre bu ikona, Hz. Meryem’in Hz. İsa’yı emzirirken görüldüğü yegane kutsal resim.

Manastırın en önemli hazineleri, bazıları 8. yüzyıldan önce yapılmış ikonlar ile yazmalar. Manastırın müzesinde, Hz Muhammed’in yapıyı korumak için el basarak imzaladığı ahitname sergileniyor. Doğrusu Sina’daki manastırda bulunan 628 tarihli metin Hz. Muhammed’e ait olup olmadığı tartışmalı. Muhtemelen daha sonraki Hz. Ömer’e dönemlere ait bir metin olabilir. Ama Hz. Muhammed’e atfedilmiş olabilir.

Osmanlı topraklarına 1517 tarihinde katılan Manastır ayrıca dünyanın en büyük elyazmaları koleksiyonuna da sahip.

FİYATLANDIRMA

Kişi Sayısı

         10

20 + 1 PAX

30 + 1 PAX

40 + 1 PAX

sng supp

PICKALBATROS VB

USD 1.130

USD 1.050

USD 990

USD 950

USD 160

 EKSTRA DALIŞ TURU - KİŞİ BAŞI 125 usd

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Belirtilen tüm transferler
 • Sharm’da 4 Gece 5* sahil otelinde her şey dahil konaklama 
 • Belirtilen turlar
 • Al Sahaba Meydanına transfer
 • Cam Tabanlı Deniz Altı Turu
 • Aziz Catherine Manastırı
 • Günlük araçta kişi başı 1 adet su
 • Zorunlu sigorta
 • En az 20+ kişi konaklaması halinde bir single free

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Pegasus ile İstanbul – Sharm – İstanbul uluslararası  uçak bileti
 • Pagasus Ankara – İstanbul / İstanbul Ankara iç hatlar
 • Dalış Turu – Kişi Başı 125 ( Yalnızca sağlık durumu müsait konuklar katılaiblir )
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Belirtilmeyen öğünler
 • Belirtilmeyen içecekler
 • Kişisel Harcamalar
 • İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri

 

 

Önemli Notlar

 • Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
 • Programlarda belirtilen tüm otel isimler v.b. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.
 • Belirtilen fiyatlar , misafirlerin istediği tarihlerde uçak ve hotellerde yer olması durumunda geçerlidir .
 • Belirtilen tarih ve fiyatlarda herhangi bir yer tutulmamaktadır .

PEGASUS HAVA YOLLARI UÇAK BİLET FİYATLARI    375 USD   *OPSİYON 18 OCAK 2024
THY HAVA YOLLARI UÇAK BİLET FİYATLARI              540 USD   * OPSİYON 3 GÜN
* GRUP TEKLİF OPSİYON BİTERSE YER DURUMUNA GÖRE BİR MİKTAR BİLET ARTAR PAKET SABİT KALIR. GRUP YETER SAYISI SAĞLANIRSA SÖZLEŞME YAPIP UÇAK FİRMALARININ ÖDEMESİ YAPILIR KALAN ÖDEME UÇUŞA 45 GÜNE KADAR TAMAMLANABİLİR

 Okunma Sayısı : 476         08 Ocak 2024

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 468158

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.