TAM DEMOKRASİ PLATFORMU AJANSLARDA

 / BASINDA DE-VA

UHA HABER / İnsani Değerler Derneği ve Demokraside Birlik Vakfı  tarafından, ‘Tam Demokrasi Platformu Hazırlık Raporu’ hazırlandı.

İnsani Değerler Derneği ve Demokraside Birlik Vakfı’dan yapılan açıklamaya göre, Vakıf,  ‘Tam Demokrasi Platformu Hazırlık Raporu’nu, Denge ve Denetleme Ağı,  Demokratik Sol Parti, Cumhuriyet Halk Partisi, Demokrat Parti, Vatan Partisi, Merkez Partisi ve Türk-İş’e takdim etti. 

İlk ziyaretlerini Denge ve Denetleme Ağı’na gerçekleştiren İnsani Değerler Derneği ve Demokraside Birlik Vakfı Genel Başkanı Mehmet Bozdemir ve Platform temsilciler,  hazırlamış oldukları ‘Tam Demokrasi Platformu Hazırlık Raporu’nu, Denge ve Denetleme Ağı Genel Direktörü Hayriye Ataş’a taktim etti.

Başkan Mehmet Bozdemir, Dernek ve Vakıf olarak, ‘Tam Demokrasi Platformu Hazırlık Raporu’nun büyük bir titizlikle uzman bir ekip tarafından hazırlandığını söyledi.

Raporun hazırlanmasında tüm emeği geçen arkadaşlarına teşekkür eden Bozdemir, sözkonusu raporu tüm siyasi parti yetkilileri ve Sivil Toplum Kuruluşlar’yla paylaşacaklarını ifade etti.

Denge ve Denetleme Ağı Genel Direktör Hayriye Ataş  ve AĞ Temsilcileri Zübeyde Ozanözü ile Muratcan Işıldak, projeyi çok beğendiklerini ve her türlü desteği vereceklerini açıkladı.

Genel Toplantıda konuyu görüşeceklerini hatırlatan Denge ve Denetleme Ağı yöneticileri,  bugüne kadar demokrasi ile ilgili birçok projeyi başarı ile yürüttüklerini belirtti.

İnsani Değerler Derneği ve Demokraside Birlik Vakfı Başkanı Mehmet Bozdemir yöneticileri, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’i Makamında ziyaret ederek “Tam Demokrasi Platformu Hazırlık Raporu’nu takdim etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret ederek “Tam Demokrasi Platformu Hazırlık Raporunu” takdim eden  İnsani Değerler Derneği ve Demokraside Birlik Vakfı Genel Başkanı Mehmet Bozdemir ve Platform temsilciler, hazırlamış oldukları Raporla ilgili açıklamalarda bulundu.

 Kılıçdaroğlu da, ‘Tam Demokrasi Platformu Projesi’ni çok beğendiklerini ve CHP olarak her türlü desteği vereceklerini ifade etti.

Başkan Bozdemir yaptığı konuşmada,  Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in Projeyi çok beğendiklerini, böylesine bir projeye ülkenin çok ihtiyacı olduğunu açıkladı.

Perinçek’in, bu Projeye katkı sağlamaktan çok memnun olacaklarını en kısa zamanda Formu doldurarak üç arkadaşlarının bu Platformda Vatan Partisini temsil edeceğini ifade ettiğini belirten Bozdemir, Perinçek’in ayrıca, Platformun ilk toplantısına Başkanların da bizzat katılmasının daha faydalı olacağı teklifinde bulunduğunu kaydetti.

Öte yandan İnsani Değerler Derneği ve Demokraside Birlik Vakfı Başkanı Mehmet Bozdemir ve Tam Demokrasi Platformu Heyeti, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay’ı Makamında ziyaret ederek “Tam Demokrasi Platformu Hazırlık Raporunu “ takdim ettik.

Başkan Mehmet Bozdemir, Projeyle ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Atalay Platformu çok beğendiklerini ve iki temsilci ile Platforma katılacaklarını söyledi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ı da makamında ziyaret eden İnsani Değerler Derneği ve Demokraside Birlik Vakfı Başkanı Mehmet Bozdemir ve Tam Demokrasi Platformu Heyeti, “Tam Demokrasi Platformu Hazırlık Raporunu “ takdim ettik.

Başkan Mehmet Bozdemir, son derece verimli şekilde geçen ziyaret sırasında, ülkenin demokrasi sorunu uzun uzun görüşüldüğünü ve.platforumun çalışmaları hakkında geniş kapsamlı bilgi sunduğunu ifade etti.

DP Genel Başkanı Uysal,  ülkenin genel sorunları üzerinde açıklamalarda bulundu, Platformu destekleyeceklerini ve uygun bir zamanda iadeyi ziyarette bulunacaklarını ifade etti.


İnsani Değerler Derneği ve Demokraside Birlik Vakfı Başkanı Mehmet Bozdemir ve Tam Demokrasi Platformu Heyeti, Demokratik Sol Parti Genel Merkezi’ne de bir ziyaret gerçekleştirerek, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’a  “Tam Demokrasi Platformu Hazırlık Raporunu” takdim etti.

Proje ilgili geniş bir açıklamada bulunan Başkan Mehmet Bozdemir, Aksakal’ın Projeyi çok beğendiklerini, ülkenin çok hızlı bir şekilde demokrasiden uzaklaştığını ve büyük endişeler duyduklarını belirtti.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal da yaptığı konuşmada, bu Projenin demokrasinin gelişmesine ve toplumsal barışa çok önemli katkılarının olacağını söyledi.

Aksakal, DSP olarak bütün teşkilatlarıyla bu Projeyi destekleyip bu Platforma katılacaklarını belirterek, Türk Demokrasisi için çok önemli bir sürecin başlangıç zamanlarından biri olarak tarihe not edilmiş olduğunu kaydetti.

İnsani Değerler Derneği ve Demokraside Birlik Vakfı Başkanı Mehmet Bozdemir ve Tam Demokrasi Platformu Heyeti, Merkez Partisi Genel Başkanı Prof.Dr.Abdurrahim Karslı’yı makamında ziyaret ederek ‘Tam Demokrasi Platformu Hazırlık Raporu’nu takdim etti.

Rapor hakkında Başkan Mehmet Bozdemir açıklamalarda bulundu. Prof.Dr.Abdurrahim Karslı, ‘Tam Demokrasi Platformu Projesi’ni çok beğendiklerini ve her türlü desteği vereceklerini ifade ederek heyeti kutladı.

Prof.Dr. Karslı, Merkez Partisi’nin bütün kullanım alanlarının illerdeki yerlerinin ve diğer bütün imkanlarının bu Proje için kullanılabileceğini ifade etti.

Yaklaşık iki saat süren görüşmenin, ülkenin geleceği için ümit dolu bir gün olarak tarihe geçtiğine dikkat çeken Genel Başkanı Prof.Dr.Abdurrahim Karslı, Türkiye’nin böyle bir Projeye çok ihtiyacı olduğunu ve projeye katkı sağlayan herkese çok teşekkür ettiğini kaydetti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Genel Başkanı ile randevumuz 16 Ocak 2020 Perşembe günü saat 14:00 de gerçekleşti. Genel Başkanımız Mehmet Bozdemir Proje ile ilgili kısa bir bilgi verdikten sonra Hazırlık Raporunu Sayın Karamollaoğlu’na takdim etti. Demokrasi ve Proje ilgili oldukça faydalı bir görüşme gerçekleşti. Temel Karamollaoğlu Projeyi çok takdir ettiklerini ve böyle bir Platforma ülkemizin çok ihtiyacı olduğunu ve desteklediklerini ifade etti. İki saate yakın devam eden toplantı son derece faydalı ve verimli geçti.
 

 

 

HABER : Ataner YÜCE & Ankara

[UHA Haber Ajansı, 06 Mart 2020]

 Okunma Sayısı : 1747         15 Mart 2020

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 307277

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.